Menu Zavřeno

Reakce na změnu cen parkování

Nedostatek parkovacích domů řešíme zdražením!

Vlastní neschopnost vedení města zlepšit parkování v centru města Pardubice řešíme zvyšováním cen parkovného.

V roce 2011 vznikla na odboru hlavního architekta studie zabývající se parkovacími domy na území celého města. Do dnešního dne jsme se v této oblasti nikam neposunuli, ba spíše naopak.
Situaci v oblasti parkování a dopravy ve městě Pardubice všichni dobře známe. Víme, jak to dopadlo například s vyhrazenými pruhy ve městě. Kvůli nim vzniká často kolaps dopravy v centru města. O rekonstrukci přednádraží bez vyřešení parkování a také o jejím negativním vlivu na dopravu ve městě ani nemluvě. Nyní čelní představitelé města přišli s dalším „řešením“, jak docílit toho, aby si lidé rozmysleli vůbec do centra Pardubic dojet.

Lidé raději zaparkují a nakoupí jen v nákupních centrech, jen aby nemuseli řešit nemožnost zaparkování v centru.
Nesmyslné placené parkování ve všední den do 22 hodin, které je dlouhodobě kritizováno návštěvníky, kteří přijedou do centra ve večerních hodinách za kulturou, ještě zhoršujeme navrhovaným navýšením cen až na dvojnásobek.
Centrum města Pardubice , které je plné obchodů a kaváren, se změnilo již se vznikem nákupního centra přímo v centru města. To ovlivnilo hlavně chování dojíždějících do středu Pardubic .
Ti jen zaparkují v podzemním parkovišti a již nenavštíví obchody nebo kavárny a restaurace, které jim nabízí třída Míru nebo další přilehlé ulice.
Dnes jsou „hájeni“ jen návštěvníci Obchodní centrum Palác Pardubice a akcí v ČSOB Pojišťovna ARENĚ. Na akce v ní včetně hokejových zápasů vytváříme dlouhodobě nekoncepční způsob parkování zdarma, místo abychom vybudovali dlouhodobě chybějící parkovací domy v navrhovaných lokalitách. Kontrastem k tomu je razantní zdražování parkovného ostatním návštěvníkům, kteří nenakupují v obchodním centru či nejezdí na hokej.
Pro podnikatele v pohostinství a v místních obchodech v centru města je to další rána pod pás, která nás všechny může dlouhodobě mrzet.
Velká škoda je, že tato myšlenka vznikla z dílny ODS, a to bez důkladného prodiskutování a v časové tísni.

— Jiří Lejhanec, zastupitel města Pardubice za Pardubáci společně